NEVBLUE HAKKINDA

Bir aracın NEVBLUE tüketimi nedir?

     Her 100 Km.'deki Nevblue tüketimi 6 Litredir.NEVBLUE kullanım miktarları nedir?

     NEVBLUE' nun tüketim miktarı Euro4 , Euro 5 SCR sisteminde gerekli olan NEVBLUE miktarını göz önüne alırsak, karşılamak istediğimiz ihtiyaçlara göre değişir. Bu şekilde, Euro 4 olarak tanınan mevcut mevzuatın koşullarına uymak için NEVBLUE tüketimi yakıtın %3-4'ü olmalı; Euro 5 şartı için yakıtın %5-si olmalıdır.


NEVBLUE nedir?

     NEVBLUE dizel yakıtlı ağır hizmet taşıtlarının oluşturduğu NOx-emisyonunu kimyasal olarak azaltmakta kullanılan, toksik olmayan özel bir sentetik üre çözeltisidir.


NEVBLUE Biterse Ne Olur ?

     Eğer NEVBLUE tankı boşalırsa, bu izin verilen emisyon düzeylerinin aşılmasına neden olur ve katalizör kısa sürede hasar görür. Sonuçlar OBD sistemi (On Board Diagnostic – Cihaz Üzerindeki Diyagnostik) içinde saklanır ve periyodik olarak kontrol edilir.


NEVBLUE Aşındırıcı mıdır ?

     Ürün yaklaşık 9.0 pH değeriyle kısmen alkalindir ve bu nedenle alüminyum, pirinç, yumuşak çelikle doğrudan temas ettirilmemelidir.


Paslanmaz Çelik ve Plastik tanklar ve fittingler AUS32 uyarınca tavsiye edilir.


Yaklaşık 9.0 pH değeriyle kısmen alkalidir ve uzun süreli cilt temasında tahrişe sebep olabilir. Deri ve göz temasından kaçınılmalıdır. Deri ile temasında bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Göz ile temasında göz bol su ile yıkanmalıdır. Temizleme yöntemleri, mekanik olarak toplamak ve bertaraf etmek üzere uygun kaplarda biriktirmektir. Yerel ve ulusal yönetmeliklere uygun biçimde bertaraf ediniz.


Kristalizasyon veya dökülenleri bertaraf etmenin en iyi yolu su ile yıkamaktır. Suyla durularken, çözeltinin herhangi bir şekilde kirlenmesini önlemek için iyice kapatıldığından emin olun.


NEVBLUE otomotiv boyası üzerine dökülürse, yüzeyi suyla temizleyin ve boyanın temizlenmesini sağlayın. NEVBLUE boya üzerinde kurur ve kristalleşirse, yüzey korozyonu meydana gelebilir.


Çöpe, çevreye ve kanalizasyona dökmeyiniz.