Nevblue Avantajları

 

Dünya üzerindeki enerji rezervlerinin azalması, çevresel kaygılar ve endüstriyel rekabet en verimli yakıtı kullanma ihtiyacını arttırıyor. Bu anlamda otomotiv sanayi, doğaya zarar vermeyecek sistemler üzerinde çalışırken aynı zamanda teknolojinin gereklerini de yerine getirerek performans ve maliyet açısından en uygun çözümü bulma yolunda yoğun bir uğraş veriyor. Bu süreçte Euro 1, 2 ve 3 normlarında motorlarını iyileştiren, yanma süreçlerini mükemmelleştiren ve elektronik kontrol ünitelerini arttıran taşıt üreticileri, istenmeyen atıkları azaltmak ve Eylül 2006’da yürürlüğe giren Euro 4’e uymak için egzoz gazını yeniden işlemek ya da filtrelemek zorunluluğu ile karşılaştılar. Bu nedenle ağır taşıt üreticileri, Euro 4 normlarının yakalanması için SCR (Katalitik metot ile indirgeme) yöntemini araçlarında kullanmaya başladılar. Ekim 2008 sonrasında Euro 5’in gerekliliklerinin daha da ağır olması ve akabinde 2012 yılında EURO 6’ nın takip edecek olması işin önemini bir kat daha artırmaktadır.


NEVBLUE taşıtınızın SCR sisteminin işlevini yerine doğru getirmesini güvence altına almak için DIN V 70070 standardı ve TS-ISO-22241-1 teknik şartnamesine uymalıdır. NEVBLUE ISO ve CEFIC yönetmelikleri ile uyumludur. SCR sisteminin işlevini en iyi şekilde görmesi için kullanılan ürünün standartlara uyumlu olması çok önemlidir.


Piyasada DEF, Üre Çözeltisi, Adblue, AUS 32 isimleriyle satılan ürünlerin hepsinin ortak özelliği Yüksek Kalitede %32,5’ luk ürenin demineralize suda çözünmüş halidir. NEVBLUE firmamızın özel kendi ismiyle piyasaya sürmüş olduğu üre çözeltisidir.